Petice k vysokorychlostní trati

Informace k petici spolku VRTáci k záměru výstavby vysokorychlostní trati.

Vážení spoluobčané,

pravděpodobně se k vám už donesla informace, že se v bezprostřední blízkosti Poříčan chystá výstavba koridoru vysokorychlostní železnice. Jde o obří projekt, jehož cílem je propojit ČR s Evropou a zkrátit čas cestování vlakem. Realizace a následný provoz trati však bude mít dopad na všechny obce, kterými koridor povede.

Začátek stavby 1. etapy je v tuto chvíli naplánován na rok 2025. Se zastupitelstvem intenzivně pracujeme na tom, abychom získali veškeré možné podklady, komunikujeme se stavitelem trati a chceme, aby byly zohledněny naše požadavky, které by měly minimalizovat dopad na životní prostředí a život v obci.

V souvislosti s plánovanou stavbou vznikl na počátku roku Kutnohorsku spolek VRTáci (www.vrtaci.cz), který nás oslovil s peticí na pozastavení příprav projektu. Požadují také, aby byli všichni občané z dotčených lokalit zevrubně informováni o tom, co se chystá. Petici považujeme za důležitou součást ochrany zájmu jednotlivců. Svým podpisem ji můžete podpořit i Vy.

Petiční archy je možné podepsat na obecním úřadě, pokud s ní budete chtít obejít sousedy, rádi Vám ji na obecním úřadě vytiskneme.

Hanka Teršová. starostka

petice vrtáci