Obec Poříčany
obecPoříčany
Verze pro seniory Facebook

Sbírka na pomoc příchozím z Ukrajiny – Český Brod a okolí

Informace, jak můžete pomoci v nejbližším období

Vážení,

v Českém Brodě (město, farnost, dobrovolníci) se organizuje pomoc pro příchozí z Ukrajiny, kde  situace nevypadá vůbec dobře. Lze předpokládat, že příliv lidí, kteří budou hledat zázemí v naší zemi (ubytování, školu, práci, …), bude v příštích dnech a týdnech dále narůstat. Pokud máte zájem a možnost přispět do sbírky na pomoc lidem, kteří sem přijdou (z velké většiny se jedná o ženy a děti různého věku), budeme moc rádi.

Do sbírky můžete přinést:

• Trvanlivé potraviny vč. kojenecké/batolecí stravy (kaše, přesnídávky, zeleninové příkrmy, sunar, atp.)
  • Základní hygienické potřeby (vč. dětských) a úklidové prostředky, plenky, základní vybavení domácí lékárničky, aj.
  • Oblečení a obuv (zejména dětské a dámské) – pouze čisté, vyprané, v dobrém stavu!
  • Ručníky, osušky, lůžkoviny, utěrky
  • Školní potřeby (tužky, pera, bloky, sešity, penály, papíry, apod.)

Věci je možné odevzdat od 14. 3. do 25. 3. na obecním úřadě v Poříčanech.

Případně je věci možné odvézt přímo do kostela v Českém Brodě. Otevírací doba sbírky bude upřesněna, sledujte https://www.farnostcbrod.cz/,  https://www.facebook.com/farnostceskybrod

Vybavení domácnosti

Pokud máte doma nepotřebný nábytek, spotřebiče, nádobí či jiné vybavení domácnosti (prosím pouze zachovalé, v dobrém stavu a plně funkční!), které byste chtěli věnovat na zařízení nových domovů, pošlete prosím fotografii, případně popis/rozměry, apod.  Obdobně můžete nabídnout dětské vybavení (postýlky, přebalovací pulty, autosedačky, kočárky, odrážedla, možná i jízdní kola).

Předáme fotky organizátorům sbírky, kteří vyhodnotí, zda je do některého z připravovaných ubytování taková věc potřeba a „spárují“ vaší nabídku přímo s konkrétní poptávkou. Cílem je takové věci odtransportovat od vás přímo na místo určení.

Dobrovolníci

Pro organizaci sbírky farnost hledá dobrovolníky, kteří by pomáhali s tříděním, balením, aj. Pokud by byl někdo ochoten, je možné se spojit přímo s farností.

Kontakt obec Poříčany: Hana Teršová, tel. 775 763 801, hana.tersova@obec-poricany.cz

Kontakt Farnost: tel. 603 906 957, charita.ceskybrod@gmail.com

UA

Datum vložení: 12. 3. 2022 8:50
Datum poslední aktualizace: 12. 3. 2022 8:58
Autor:

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Kde nás najdete?