Poplatky 2021

Informace k platbě poplatků pro r. 2021

Výše poplatků za komunální odpad pro r. 2021 byla stanovena na základě předpokládaných nákladů na svoz a likvidaci odpadů na 800 Kč/osoba/rok, ke stažení zde.

Navýšení oproti r. 2020 je způsobeno výrazným zdražením skládkovného od ledna 2021. Mrzí nás o to víc, že zavedení domácího třídění bioodpadu, papíru a plastů se osvědčilo a podařilo se díky tomu snížit celkový objem komunálního odpadu. Na konec ledna pro vás připravujeme speciál Posla s konkrétními čísly, grafickým přehledem a detailními informacemi na téma odpady.

Výše poplatků za psy zůstává ve stejné výši jako v minulých letech:

- 250 Kč za prvního psa

- 300 Kč za druhého a dalšího psa

Více v obecně závazné vyhlášce o poplatku za komunální odpad zde a vyhlášce o místním poplatků ze psů 2-2018 zde.

SPLATNOST VŠECH POPLATKŮ JE VZHLEDEM K AKTUÁLNÍM OPATŘENÍM PRODLOUŽENA DO KONCE DUBNA 2021.

Platbu za odpady posílejte prosím převodem, známku na popelnici vám po připsání platby doručíme do schránky. Cílem je minimalizovat osobní kontakt a hotovostní platby na obecním úřadu pouze na osoby, které nemají možnost úhrady přes účet/internetové bankovnictví.

Č. účtu: 2564494359/0800

Variabilní symbol: číslo popisné

Zpráva pro příjemce: jméno, počet osob/počet psů  (např. Novák, 4/1)

V případě potřeby jsme vám k dispozici na tel./e-mailu.

Připomínáme, že stejně jako v minulých letech není poplatek vázán na trvalé bydliště, tzn. povinnost platit za odpad vzniká všem, kdo v obci žijí bez ohledu na to, že mají trvalé bydliště hlášeno v jiné obci.

V případě, že jste vlastníkem nemovitosti, kterou pronajímáte, prosíme o nahlášení počtu osob v domácnosti nájemce (telefonicky, emailem).

Stanovení poplatku za komunální odpad 2021.pdf

Datum vložení: 12. 1. 2021 11:12