Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Aktuální počasí

Počasí dnes:

17. 9. 2021

oblacnosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah


Poříčany a turistické možnosti

 

Kde získat informace? Získání přehledu o možnostech nám nejlépe poskytne mapa ze serie map turistických, které vydává Klub českých turistů (č. 34 - Praha - východ).

Pro pěší turisty poskytuje přehled o nejbližším cíli - LESE KERSKO. Pro cykloturisty je to směr do oblasti KOUŘIMSKA.

Zásadní výhoda turistického východiska Poříčan je intervalový provoz na trati ČD 011 (vlaky jezdí pravidelně každou hodinu). Když cyklista vystoupí ve stanici Poříčany - na všechny směry se mu nabízí možnost vyrazit na výlet po klidných silničkách, po mírně zvlněném terénu, nenáročném na schopnosti všech členů rodiny.

Vypočítat všechny možnosti je téměř nemožné - záleží na počasí. V horkých dnech je lákavý cyklistický výlet k jezeru v Sadské, při "univerzálním" počasí můžeme projet oblastí Kerského lesa po dobrých lesních cestách kam auta nesmějí. Zde si můžeme připomenout památku mistra Bohumila Hrabala.

O něco delší a namáhavější je výlet za památkami Kouřimska. Turisté však musí být připraveni na překonání trasy 20-ti až 30-ti kilometrů. Z počátku se jede do mírného kopce, ale výhodou je, že cesta zpět již proběhne bez námahy težkého šlapání.

Co se dá na této trase vidět? Mimo ještě v devatenáctém století krajského města Kouřimi se skanzenem, muzem a s památkami na počátky slovanského osídlení se ještě můžeme zastavit na návrší Lipanské hory s pomníkem připomínajícím osudnou bitvu. Na zpáteční cestě z Kouřimi můžeme obdivovat to, co zbylo z ohromného gotického chrámu v Klášterní Skalici.

Milovníci přírodních krás si jistě nedají ujít naučnou stezku podle potoka , který má nejméně tři jména: Vavřinecký potok, Kouřimka a ústící do Labe jako Výrovka.

 

Ať od nás vyrazíte kteýmkoliv směrem, vždy budete spokojeni.

Přejeme Vám v okolí Poříčan Vaši "Šťastnou cestu".