Počasí dnes:

23. 9. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, od SV místy přeháňky nebo déšť. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Program rozvoje obce

Poříčany 2015 - 2025

verze 1 - duben 2015 zde

Strategický plán rozvoje obce je vizí zastupitelstva pro řízení rozvoje obce v budoucnosti. Na základech podnětů zastupitelů, aktivit a požadavků občanů pojmenovává jednotlivé cíle a navrhuje konkrétní projekty.

Hlavním cílem tohoto dokumentu je stanovit a průběžně aktualizovat priority rozvoje v oblasti  infrastruktury, občanské vybavenosti, kultury, spolkového života, podnikání a cestovního ruchu i ochrany životního prostředí. Základem pro zpracování bylo definování stávajícího stavu obce. V každé oblasti byl zhodnocen stávající stav a popsány trendy vývoje v období posledních let. Do budoucna by se obec Poříčany měla rozvíjet jako obec s dobrou občanskou vybaveností, pracovními příležitostmi a vyváženým rozvojem, klidná a bezpečná, ekologicky progresivní a čistá, s možností sportovních a odpočinkových aktivit, podporující aktivity svých občanů a spolkový život a ohleduplně využívající okolní přírodu.

Naplňování plánu rozvoje obce umožní lépe využívat finanční prostředky obce pro její rozvoj a zvyšování kvality života jejích občanů. Přestože zájmy obyvatel jsou většinou vymezeny lokálně, generačně nebo zájmově, chtěli bychom, aby průběžné aktualizace tohoto dokumentu jejich názor zohledňovaly. Stejně tak se svými připomínkami budou moci podílet členové aktivních spolků a organizací, které v obci působí. Strategický plán rozvoje obce je v souladu s celostátní koncepcí, jakou je Národní rozvojový plán a Strategie regionálního rozvoje ČR. Strategický plán rozvoje obce bere v potaz především ROP NUTS 2 Střední Čechy a snaží se zlepšit situaci obce, která je součástí tohoto území. U jednotlivých záměrů jsou popsány předpokládané termíny projektování a realizace, financování a, pokud jsou známy, i předokládané náklady.